REI Fund Logo

Nieruchomość jako inwestycja? Czytaj więcej na blogu
Loading...
Szkolenie inwestowanie w nieruchomości 2019-03-01T20:51:32+00:00

Zacznij inwestować w nieruchomości

Szkolenie i mentoring

Inwestowanie w nieruchomości

17 - 18 listopada 2018

Inwestowanie w nieruchomości na wynajem jest jedną z najlepszych form pomnażania i zabezpieczania kapitału. Nieruchomości dawały zysk inwestorom na długo przed powstaniem pierwszej giełdy papierów wartościowych a posiadanie ziemi i budynków przez wieki było przywilejem dostępnym dla nielicznych.

Oczywiście zakup nawet niewielkiej kawalerki wiąże się z dużym wydatkiem, szczególnie w odniesieniu np. do średniego miesięcznego wynagrodzenia, jednak na rynku funkcjonuje coraz więcej narzędzi finansowych umożliwiających rozpoczęcie inwestycji nawet przeciętnie zarabiającemu człowiekowi. Kredyty hipoteczne umożliwiają zakup mieszkania jeżeli dysponujesz odpowiednim dochodem i minimalnym wkładem własnym. Fundusze i spółki inwestycyjne oferują możliwość kupno „udziałów” w nieruchomości już za kilka tysięcy złotych.


Do kogo skierowane jest to szkolenie?


Jeżeli chcesz rozpocząć inwestowanie w nieruchomości a nie wiesz o czego zacząć to szkolenie jest najlepszym pierwszym krokiem jaki mógłbyś podjąć.

Jeżeli kupiłeś już swoją pierwszą nieruchomość inwestycyjną – pokażemy Ci jak zmaksymalizować dochód z najmu obecnie posiadanego mieszkania, jak kupić kolejne i jak osiągać z niego maksymalną stopę zwrotu.

Osoby z większym doświadczeniem będą miały okazję zweryfikować swoją strategię inwestycyjną porównując własne wyniki z przykładami realizacji pokazywanymi na szkoleniu.

Czego nauczysz się na naszym szkoleniu?

Co warto a czego nie warto kupować?

Zakup nieruchomości na wynajem to duży wydatek, dlatego warto go dobrze przemyśleć i zaplanować, żeby zamiast dochodowej inwestycji nie skończyć z bardzo drogim „problemem do rozwiązania.” Na naszym szkoleniu odpowiemy m.in. na pytania: Jaka lokalizacja będzie najlepsza na inwestycję? Jak duże powinno być mieszkanie na wynajem? Jaki rodzaj zabudowy kamienica/blok/apartamentowiec? Ile powinien kosztować metr kwadratowy? Dobry wybór inwestycji to podstawa do osiągnięcia sukcesu w długim okresie. Warto poświęcić czas na poszukiwanie właściwej nieruchomości, która pozwoli nam na realizację długofalowej strategii inwestycyjnej.

Jak maksymalizować dochód z najmu?

Praktycznie każdą nieruchomość można wykorzystać/wynająć na co najmniej kilka sposobów. Każdy z nich wiąże się z mniejszym lub większym dochodem, ale i nakładem pracy. Na naszym szkoleniu dowiesz się co da Ci najwyższą stopę zwrotu? Wynajem krótkoterminowy, na doby? Wynajęcie pojedynczych pokoi kilku najemcom, czy całego mieszkania na jednej umowie? Zyskowność Twojej inwestycji zależy nie tylko od tego za ile uda Ci się wynająć mieszkanie, także od długości pustostanów – okresów pomiędzy wyprowadzką jednego najemcy a znalezieniem nowego. Na szkoleniu dowiesz się nie tylko jak skrócić ten okres do minimum, lub wyeliminować go zupełnie!

Jak radzić sobie z najemcami?

Praca z nieruchomościami to praca z ludźmi. Planując zakup mieszkania inwestycyjnego powinieneś planować, komu zamierzasz je wynajmować: studentom, rodzinom z dziećmi, młodym pracującym singlom. Niezależnie od tego jaki segment wybierzesz prędzej czy później zetkniesz się z typowymi problemami: usterki, zniszczenia wyposażenia, nieopłacone rachunki za media, wyprowadzki w trakcie trwania umowy, etc. Są to typowe problemy i nie ma co liczyć na to że nas ominą w ramach szkolenia nauczysz się minimalizować ryzyko ich wystąpienia i potencjalne skutki. W ramach szkolenia i w trakcie procesu mentoringowego nauczysz się m.in. się jak selekcjonować najemców żeby uniknąć problemów? Jak rozliczać szkody z najemcami? jak i gdzie i od czego możesz się ubezpieczyć wynajmując nieruchomości?

Jak finansować zakup nieruchomości?

Najprościej oczywiście za gotówkę. Niestety rozwiązania najprostsze rzadko są dla nas najkorzystniejsze – i tak jest też z inwestycjami. Jedną z największych przewag nieruchomości nad innymi aktywami inwestycyjnymi jest możliwość finansowania zakupu kredytem. I to najtańszym dostępnym na rynku, czyli kredytem hipotecznym. W części dotyczącej finansów dowiesz się dlaczego mimo posiadania własnej gotówki warto zaciągnąć kredyt? Jakie korzyści może dać zobowiązanie finansowe wobec banku na okres 25-30 lat? Jak zbudować zdolność kredytową?

Strategie inwestycyjne

Kupując nieruchomość inwestycyjną stawiamy sobie różne cele. Może ona stanowić dla nas źródło dodatkowych dochodów na starość, planujemy zabezpieczyć przyszłość dzieci, etc. Nieruchomości są ze swej natury inwestycjami długoterminowymi, stosunkowo trudno zbywalnymi dlatego warto poświęcić czas na to, żeby zastanowić się gdzie zamierzamy dojść? Jakie cele finansowe sobie stawiamy? Kiedy planujemy je osiągnąć? Jakim nakładem pracy? Dzięki odpowiedziom na te pytania będziesz wiedział jakie nieruchomości kupować, ile ich powinieneś posiadać w docelowym portfolio, a dzięki wiedzy pozyskanej w ramach szkolenia będziesz wiedział jak to zrobić najlepiej!

Czego możesz oczekiwać poza wiedzą teoretyczną?

Ikonka narzędzi
Konkretne narzędzia
Poza wiedzą teoretyczną dostajesz od nas cały zestaw narzędzi, które zaczniesz wykorzystywać w praktyce. Na szkoleniu dokładnie omawiamy każde z nich – czy będzie to umowa najmu czy skomplikowany plik analityczny, tak abyś bez problemu samodzielnie mógł z nich zacząć korzystać następnego dnia.
Ikonka dwóch domów
Pliki analityczne
  • Analiza finansowa
  • Rentowność nieruchomości
  • Cashflow najmu
  • Pliki budżetowe
Wzory umów
  • Dokumenty
  • Umowa najmu lokalu
  • Protokoły zdawczo-odbiorcze
  • Pełnomocnictwa, etc.

Wsparcie mentoringowe

Sama wiedza teoretyczna to nie wszystko. Najważniejsze jest to co zrobisz z nią po zakończeniu szkolenia. Dlatego w ramach jednego programu łączymy szkolenie teoretyczne z praktycznym 3 miesięcznym mentoringiem.
W trakcie jego trwania wykorzystujesz, z naszym wsparciem, wiedzę i narzędzia z części teoretycznej. Wspólnie ustalamy sobie cel dla tego etapu – może to być pozyskanie przez Ciebie pierwszej nieruchomości inwestycyjnej lub optymalizacja już zbudowanego portfolio mieszkań na wynajem. Cały proces jest prowadzony indywidualnie, dostosowany do twojego poziomu wiedzy, zaawansowania i tempa pracy, tak abyś wyniósł z niego maksimum korzyści.
Arrow
Arrow
ArrowArrow
Slider
Szczegółowy program i zakres zarówno szkolenia jak i mentoringu znajduje się w harmonogramie zamieszczonym poniżej.

Zapisz się

PODNAJEM NIERUCHOMOŚCI

ZAPISZ SIĘ